menu

olej arganowy – certyfikowana biokosmetyka naturalna


foto

Olej arganowy ARGANEOL to nie tylko naturalny kosmetyczny produkt, ale przedewszystkim pyszni się certyfikacją BIO. Kobieca manufaktura w Maroku, która jest jedynym dystrybutorem firmy ARGANEOL, odzyskała w roku 2013 certyfikat ECOCERT.ECOCERT jest międzynarodowym, nizależnym stowarzyszeniem działającym w zakresie ochrony środowiska. Jego główna siedziba mieści się we Francji. Wykonuje usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w około 70 krajach poza Unią Europejską, na wszystkich kontynentach. Każdy produkt oznaczony znakiem ekologocznym ECOCERT jest certyfikowany osobno.Symbol ekologiczny potwierdza wysoką jakość żywności, jej organiczny charakter i pochodzenie z ekologicznych gospodarstw. Instytucja ta, założona została we Francji w 1991, przez grupę inżynierów rolnictwa, którzy uznali, że produkcja produktów biologicznych i ekologicznych, powinna być odpowiednio kontrolowana. Od 2003 roku ECOCERT zajmuje się kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Certyfikat ECOCERT zapewnia iż minimalnie 95% wszystkich składników są naturalne i produkcja kosmetyków jest ekologicznia i przyjazna do środowiska naturalnego.

foto

Drzewa arganowe, z których uzyskiwane są orzeszki i następnie wytłaczany jest olej arganowy, nie są poddane obróbce chemiczej ani żadnymi chemicznymi nawozami. Rosną w środowisku naturalnym. Nie zostały również nijak genetycznie zmodyfikowane. Pochodzą one z pierwotnych gatunków drzew, które rosną na wolności ponad tysiąc lat. Wszystkie surowce, które są odzyskiwane przy produkcji oleju arganowego są następnie zużytkowane. Dlatego nie dochodzi do zanieczyszczania środowiska naturalnego. Skorupy z orzechów arganowych używane są jako paliwo, skórki z arganowych orzeszków jako pasza dla bydła a produkty, który pozostaną po wytłoczeniu oleju są hojnie używane jako peeling do mydeł.

Olej arganowy ARGANEOL nie zawiera żadnych parafinów, silikonów czy innych pochodnych ropy naftowej. Nie zawiera również substancji syntetycznych, konzerwujących, barwiących czy zapachowych. Przy jego produkcji nie używa się składników modyfikowanych genetycznie, wazeliny. Ponadto nie zawiera żadnych subsancji pochodzącyh z martwych zwierząt, jak kolagen zwierzęcy, gliceryna, spermacet, tłuszcz z norek i in. Produkt nie zawiera chemicznych filtrów UV, nanomateriałów ani oksyetylenowanych składników. Ani produkt ani jego sładniki nie są testowane na zwierzętach.
back
BO50
Balsam arganowy - Esencja orientu 50ml
75 Zł - produkt dostępny
C50
Olejek arganowy - 100% czysty 50ml
74 Zł - produkt dostępny
MR50
Olejek arganowy - Róża damasceńska 50ml
88 Zł - produkt dostępny
O10
Olejek z opuncji 10ml
99 Zł - produkt dostępny
forv
SAGRADA NATURA © 2013-2020  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek części tej witryny (teksty, zdjęcia, opis zakupu, kolejne części serwera). w całości lub częściowo może być kopiowana lub inaczej odtwarzana tylko po uprzedniej wyraźnej zgodzie autora.

Zgodnie z ustawą o ewidencji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia dowodu zakupu (rachunku, faktury). Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu online w Urzędzie Skarbowym. W przypadku awarii technicznej max. do 48 godzin.