menu

Naturalna produkcja olejU arganowego sagrada natura


foto

Skąd właściwie bierze się olej arganowy?


Olej arganowy jest znany w całym północno-zachodnim obszarze Afryki już od średniowiecza. Jednak jako kosmetyczny i kulinarny olej znany jest u nas dopiero kilka lat.

Olej arganowy zyskiwany jest z jąderek orzeszków arganowych, dojrzewających na drzewach arganowych (Argania pinosa). Łuskanie orzeszków arganowych, które należą do jednych z najtwartszych na świecie jest najbardziej wymagającym stadiem produkcji oleju arganowego. Aby uzyskać jeden litr tego cennego oleju potrzeba około 50 kg zdrowych orzeszków arganii. Proces rozgniatania skorupy orzeszków trwa nawet 18 aż 20 godzin ręcznej roboty. Wyłuskane jąderka są następnie mielone i wyciskany tradycyjnie - na tradycyjnych kamiennych tłokach lub na zmodernizowanych nierdzewnych maszynach.

Jak uzyskać prawdziwy i 100% olej argnowy?


Każdy, kto chce oferować ten najlepszy olej arganowy musi mieć stały nadzór nad jego produkcją w Maroku. Kontroluje się trzy najważniejsze rzeczy mianowicie:
  • jak starannie dochodzi do kontroli jakości surówców przed wyciskaniem oleju – jąderek arganowych,
  • jakie maszyny i za jakich warunków jest olej wyciskany,
  • jakim sposobem jest przechowywany.
Do takiej kontroli nad produkcją musieliśmy starannie wybierać marockich producentów. Czystość i staranność nie jest w tym kraju oczywista. Naszych producentów regulernie odwiedzamy, żeby dokonać kontroli produkcji. U oleju arganowego wystarczy tylko mała część jąderek, które są uszkodzone szkodnikami lub były popsute a cała część oleju zostanie uszkodzona. Drzewa arganowe w Maroku nie są uprawiane chemicznie i bardzo często są atakowane szkodnikami.

Uwaga na niejakościowy olej arganowy


Olej arganowy to bardzo cenny produkt, który przyciąga uwagę ciągle więcej spekulantów, których interesują przede wszystkim zyski i nie dbają na jakość oleju. Dlatego na rynku można spotkać mnóstwo podróbek z nizką ceną, nieistotną jakością, w niektórych przypadkach również z niebezpiecznymi chemikalieami. Zakup takich produktów równa się wyrzucanie pieniędzy. Więcej o tym jak rozpoznać jakościowy olej arganowy znajdziesz tutaj.


back
BO50
Balsam arganowy - Esencja orientu 50ml
75 Zł - produkt dostępny
C50
Olejek arganowy - 100% czysty 50ml
74 Zł - produkt dostępny
MR50
Olejek arganowy - Róża damasceńska 50ml
88 Zł - produkt dostępny
O10
Olejek z opuncji 10ml
99 Zł - produkt dostępny
forv
SAGRADA NATURA © 2013-2020  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek części tej witryny (teksty, zdjęcia, opis zakupu, kolejne części serwera). w całości lub częściowo może być kopiowana lub inaczej odtwarzana tylko po uprzedniej wyraźnej zgodzie autora.

Zgodnie z ustawą o ewidencji sprzedaży, sprzedający jest zobowiązany do wystawienia dowodu zakupu (rachunku, faktury). Jest on również zobowiązany do zarejestrowania przychodu online w Urzędzie Skarbowym. W przypadku awarii technicznej max. do 48 godzin.